В офісі ГС ФФДО відбулося засідання КДК.

В офісі ГС ФФДО відбулося засідання КДК. На ньому розглядалося два питання. Перше – протест тренера команди «Авангард-ТЕС» Коваленка А.Г. із приводу участі нібито підставних гравців команди «Ніка» (Олександрівка) у календарній грі першого туру чемпіонату Донецької області серед футболістів 2007\08 та 2009\10 років народження проти команди «Авангард-ТЕС»,який завершився із результатом 4:0(старші) 0:1 (молодші). Оскільки до комісії своєчасно не було надано відповідних документів від команди «Авангард — ТЕС»,члени КДК вирішили результати матчів залишити в силі,та повернутися до питання після надходження відповідних пояснень та інших документів.

Другим питанням було розглянуто ігрові інциденти,що мали місце в матчі №94 чемпіонату Донецької області серед аматорських команд (17 тур) між командами ФК «Слов’янськ» — «Сапфір» (2:3).А саме: прямі червоні картки,які були показані гравцям «Сапфіра» О.Іванову та Д.Логінову, а також факт зупинки матчу через неадекватну поведінку болільників та офіційних осіб команди «Сапфір».

Члени КДК заслухали пояснення арбітру матчу Дмитра Башкірова,розглянули доповідну записку інспектора гри О.Зубарева,розпитали асистента арбітра Д.Каморнікова, Гравці О.Іванов та Д.Логінов висловили свою точку зору на інциденти,що трапилися по ходу поєдинку. Нагадаємо,що в перерві матчу півзахисник «Сапфіру» О.Іванов намагався чинити тиск на арбітра зустрічі,а коли інспектор зустрічі О.Зубарев ,спробував вгамувати пристрасті,то гравець,який на той момент був у запасі,відштовхнув його долонею в обличчя. На 81-хвилині зустрічі,бригада арбітрів зафіксувала «офсайд» у гравця «Сапфіру»,який вразив ворота суперника. Тоді ж дворазові чемпіони області майже всією командою разом із болільниками та офіційними представниками почали атакувати асистента та арбітра. Особливо відзначився захисник Дмитро Логінов,який намагався застосувати фізичну силу проти арбітрів,поводився агресивно,попри намагання колег по команді його заспокоїти,а також нецензурно висловлювався на адресу арбітрів,офіційних осіб матчу та й взагалі,Федерації футболу Донецької області. Як наслідок,іще одна пряма червона картка. Неадекватною була поведінка вилученого гравця й після того,як у доданий арбітром час «Сапфір» все ж таки забив переможний гол Д.Логінов знов-таки «незлим,тихим словом» згадував арбітрів,інспектора матчу.

Під час обговорення інцидентів керівники клубу «Сапфір» висловили своє обурення із приводу призначення на матчі їх команди арбітрів,але розгляд цього питання не в компетенції контрольно-дисциплінарного комітету,бо призначенням арбітрів та інспекторів матчів займається комітет арбітрів , який є незалежним і непідконтрольним Федерації органом.

У ході обговорення гравці О.Іванов та Д.Логінов визнали свою провину,та наголосили,що й у подальшому на факти,непрофесійного та упередженого, на їхню думку, суддівства,будуть реагувати подібним чином.

Майже дві години за зачиненими дверима члени КДК обговорювали ситуацію. Зважували всі «за» та «проти» ,шукали «підводні течії»,аналізували почуту та прочитану інформацію. Врешті решт,спираючись на статті «Дисциплінарних правил Федерації футболу Донецької області» вирішили відсторонити О.Іванова від участі в матчах,що проводяться під егідою ФФДО на строк до 31 грудня 2019 року,та дискваліфікувати його строком на один рік (умовно),а також зобов’язати виплати його обов’язковий грошовий внесок у розмірі 500 гривень. Таке ж грошове стягнення передбачено і для Д. Логінова. Але члени КДК відносно цього гравця були суворішими – згідно статті 13 «Дисциплінарних правил ФФДО» його буде позбавлено «Паспорта футболіста» та заборонений виступ за будь-яку команду у змаганнях під егідою ФФДО до 31 серпня 2021 року. На футбольний клуб «Сапфір» також накладена виплата обов’язкового грошового внеску у розмірі 1000 гривень. За порушення норм Регламенту змагань стосовно забезпечення правопорядку та чергування наряду поліції,а також за відсутність відео зйомки гри обов’язковий грошовий внесок у розмірі 500 гривень накладено і на ФК «Слов’янськ».

Також члени КДК вирішили направити на адресу комітету арбітрів Донецької області листа із вимогами застосувати адміністративні санкції відносно арбітра та інспектора матчу,які порушили норми Регламенту змагань та прийняли рішення про проведення матчу без належного забезпечення охорони правопорядку та відсутності відеозапису.